Witamina K i D – duet przeciw osteoporozie

Kinon, czyli produkt z naturalną witaminą K ma korzystny wpływ na zdrowie i jest znakomitym suplementem, który ma za zadanie dbać o nasze kości. Istnieją badania naukowe, które potwierdzają związek niskiego poziomu naturalnej witaminy K z większym ryzykiem zachorowania na nowotwory, choroby serca czy Alzheimera. Witamina K z natto, czyli sfermentowanych nasion soi, w połączeniu z witaminą D jeszcze skuteczniej zapobiega zachorowaniu na osteoporozę, czyli chorobę, która dotyka nawet co piątego mężczyznę i co trzecią kobietę w wieku powyżej 50 roku życia. Osteoporoza redukuje gęstość kości, sprawia, że łatwiej ulegają one złamaniu, zmienia także wygląd stawów i ich ruchomość, w efekcie utrudnia normalne funkcjonowanie, a w skrajnych przypadkach (głównie z powodu powikłań złamań) jest zagrożeniem dla życia. Jednak wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy, że cierpi na tę chorobę.

Naturalna witamina K z D zwiększa szanse na uniknięcie tej przewlekłej i groźnej choroby. Przeciwdziałanie osteoporozie powinno zacząć się jeszcze przed ukończeniem 30 roku życia, ponieważ wtedy układ kostny cały czas się jeszcze rozwija.

zdrowa i chora kość
W walce z zaburzeniami gęstości kości skuteczniejsza jest suplementacja witaminami D i K niż samą witaminą D. Suplementacja witaminami D i K daje o wiele lepsze efekty w poprawie mineralnej gęstości kości niż suplementacja samym wapniem. Effect of combined administration of vitamin D and vitamin K on bone mineral density of the lumbar spine in postmenopausal women with osteoporosis, Article in Journal of Orthopaedic Science 5(6):546-51 · February 2000

Naturalna witamina K i D a nasze kości

Coraz częściej lekarze przyznają, że nawet młode osoby cierpią z powodu niedostatecznego poziomu witaminy D, co między innymi objawia się złym samopoczuciem psychicznym, schorzeniami sercowymi czy wysoką zapadalnością na cukrzycę typu 2. Tymczasem do 30 roku życia człowieka budowana jest masa kostna, a później następuje już tylko jej ubytek, dlatego nawet młode osoby powinny  zadbać o swoje kości.

Przyjęło się, że aby zapobiegać osteoporozie należy jeść dużo produktów bogatych w wapń, między innymi nabiał, lub uzupełniać dietę suplementami z wapniem. Tymczasem w walce z osteoporozą lepiej sprawdza się duet – witaminy D oraz K. Przyjmowanie Kinon z witaminą K z natto i D zwiększa naturalnie gęstość kości. Natto (danie ze sfermentowanych nasion soi) znane jest w Azji od wielu wieków, a sama Japonia uznawana jest za ojczyznę witaminy K. To tam powszechnie zaleca się zapobieganie i leczenie osteoporozy witaminą D, wapniem oraz wysoką dawką witaminy K.

klient-tkpiw2
klient-tkpiw3

Dlaczego akurat witamina K i D?

Witamina D zwiększa wchłanianie wapnia z pokarmów w trzustce i jelicie cienkim. Bez witaminy D3, nawet gdy zajadamy się serami, jogurtami czy mięsem, organizm wchłonie jedynie 10-15 procent wapnia i 60 procent fosforu. Przy wysokim poziomie witaminy D3 wspomagany jest też proces dojrzewania komórek kościogubnych. Jednak bez witaminy K2 wapń nie jest transportowany do kości i może powodować zwapnienia w naczyniach krwionośnych. Przyjmowanie suplementu z wapniem, naturalną witaminą K2 i D3 zmniejsza ryzyko złamań i spadku gęstości mineralnej kości, jednocześnie wpływa na  zachowanie prawidłowego poziomu wapnia we krwi.

Takie połączenie naturalnej witaminy K2 z witaminą D3 znajdziecie w produktach Kinon D3 oraz Kalcikinon.

Witamina K2 wpływa na aktywność witaminy D3. Przyczyną ewentualnej toksyczności witaminy D3 jest niedobór witaminy K2. Przez suplementacje witaminy D3 zwiększa się zapotrzebowanie na witaminę K2, ponieważ stymuluje ona produkcję białek, których aktywność zależy głównie od witaminy K2. Ebina i inni (2012). Vitamin K2 administration is associated with decreased disease activity in patients with rheumatoid arthritis. Modern Rheumatology, DOI 10.1007/s
Połączenie witaminy d3 z witaminą k2 wpływa pozytywnie na kości kobiet w każdym wieku

Kobiety są bardziej zagrożone osteoporozą, niż mężczyźni.

Naturalna witamina K2 i D3 w produktach Kinon wpływa pozytywnie na kości kobiet i mężczyzn w każdym wieku.